Tikšanās ar leģendu - Personības pilnveidošanas centrs
  • +37167292808
  • +37128336927

Sauli sevī var atrast vienmēr, ja vien to meklē. Maksvels Maltzs

Tikšanās ar leģendu

10.03.2004 Indra Melbārde

2004. gada martā īstenojās kāds mans sapnis - piedalījos NLP pamatlicēja Džona Grindera seminārā "NLP jaunais kods". Semināru organizēja Maskavas kolēģi - centrs "NLP izglītībā".

Ar pārliecību varu teikt - tā tiešām bija tikšanās ar leģendu! Semināru Džons Grinders vadīja kopā ar savu dzīvesbiedri - šarmanto Karmenu Bostiku.
NLP sabiedrība jau ilgāku laiku ar nepacietību gaidīja iespēju iepazīties ar šo unikālo cilvēku, kas, kopā ar Ričardu Bendleru, radījis brīnišķīgāko no mācībām - neirolingvistisko programmēšanu.
Semināra tēma bija "NLP jaunais kods" - šo jauno skatu uz NLP Grinders radīja astoņdesmito gadu sākumā, kad saprata, ka ne visas NLP tehnikas "darbojas" pietiekami efektīvi. Jaunais kods paredz pilnīgāk izmantot cilvēka zemapziņas iespējas ar ļoti vienkāršiem paņēmieniem.
Jāatzīst, jaunu informatīvu materiālu pieredzējušākie klausītāji guva maz, jo NLP jaunā koda tehnikas jau ilgstoši tiek mācītas NLP praktiķa kursā. Interesants bija abu lektoru NLP traktējums un orģinālais pasniegšanas stils. Tas bija fascinējoši - vērot kā ar 300 cilvēku auditoriju strādā cilvēks, kas NLP perfekti izmantojis savas dzīves pilnveidošanā, savu talantu atraisīšanā.
Ja Karmena Bostika, vadot semināru, bija izcili atraktīva un visus pārsteidza ar savu grciozitāti un aktrises talantu, tad Džons Grinders bija īsts pretmets - atturīgi rezevēts, mazliet noslēpumains un vienlaikus meistarīgi pārvaldīja auditoriju un katra doma, katrs vingrinājums tika filigrāni pasniegti. Grinders par NLP būtību uzkata modelēšanu - lai atceramies, ka NLP pirmsākumi bija veiksmīgu cilvēku stratēģiju pārņemšana.
Biju dzirdējusi nostāstus par to, kā skatoties baleta izrādi, Grinders modelēja baletdejotāja Nurijeva gaitu. Tagad bija iespēja redzēt, kā šis cienījamais vīrs (dzimis 1939. gadā), pārvietojās elastīgā jauna cilvēka solī.
Interesanta bija Grindera doma par to, ka izgītība un psiholoģija visā pasaulē pamatā orientējas uz vidusmēra cilvēku un tas nevar novest pie pilnības. NLP pēta izcilu cilvēku domāšanas un darbības modeļus, NLP pēta veiksmīgas galējibas. Katrs semināra dalībnieks varēja aizdomāties par ironiski uzdoto jautājumu: "Vai gribam NLP klasificēt kā psiholoģijas daļu?"
Īpašu noskaņu semināram piešķīra Frenka Pjuselika ierašanās. F. Pjuseliks bija viens no pirmās NLP interesentu grupas dalībniekiem, kas pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados ASV pilsētā Santakrusā aizrāvās ar jauno mācību - metazinātni, ko vēlāk nosauca par neirolingvistisko programmēšanu. Esmu studējusi vairākus Pjuselika semināru videoierakstus.Interesants un atraktīvs cilvēks! Sagadījās, ka pusdienojām kopā ar Frenku, kurš pašlaik NLP māca Krievijā un Ukrainā. Uzskata, ka bijušajā PSRS teritorijā NLP ir lielas izaugsmes iespējas, jo dod ātru un kvalitatīvu rezultātu. Vadījis seminārus arī Latvijā. Pasaule ir tik maza...
Dažas atziņu "rozīnītes", ko seminārā ieraudzīju jaunā gaismā, savdabīgā Džona Grindera traktējumā:
- Svarīgi ir iemācīties atvērtu "es neko nezinu "stāvokli - tas palīdz apgūt jauno.
- Iepriekšējā pieredze un gaidas traucē apgūt jaunas iemaņas
- Veiksme ir lamatas.
- Jebkuru vingrinājumu (arī NLP tehnikas) lietderīgi vairākkārt atkārtot, līdz tas kļūst par meistarību.
- Cilvēkiem ir viena liela problēma - tie par daudz domā! Iemācies nedomāt!
- NLP pamatpieņēmumi ir uzskati, kas cilvēkam ļauj viegli dzīvot.
- Jebkurš uzskats ir ierobežojums. To vajag izmantot tik ilgi, līdz tas nes labumu un ...atteikties!
- Mainīt uzskatus kā kreklus. Dzīvi dzīvot kā piedzīvojumu!
- Vērtīga ir tikai katra paša pieredze.

Abi lektori baudīja klausītāju mīlestību. Pirmo reizi realitātē redzēju, kā fanu pulciņš katrā izdevīgā brīdī centās nostāties blakus, nofotografēties, parunāties. Asociācijas ar populāras popzvaigznes pielūgsmi, kad pati zvaigzne dažākārt bēg...
Interesanti bija dzirdēt vēsturiskus faktus par NLP no tās radītāja, sajust to īpašo auru, kas pazīstama ikvienam, kas piedzīvojis pozitīvo pārmaiņu brīnumu un atzinis - "NLP ir izcila mācība!". Mans vērtigākais ieguvums seminārā - iespēja iepazīt interesantas personības, modelēt izcilu trenera darbu, redzēt NLP principu perfektu realizāciju cienījamu cilvēku dzīvē.
Un atcerēties pamatpieņēmumu - "ja kāds uz šīs pasaules kaut ko prot, tad arī es to varu iemācīties"...

<< atpakaļ

Citi raksti

Mūsu klienti