Patiesas labklājības veidošana - Personības pilnveidošanas centrs
  • +37167292808
  • +37128336927

Mēs varam akmeņus mest, sūdzēties par tiem, paklupt uz tiem, kāpt tiem pāri vai izmantot tos būvēšanai. Viljams Artūrs Vards

Patiesas labklājības veidošana

10.08.2005 Indra Melbārde

Publicēts:
Žurnāls "Mistērija", 2005. gada augusts.

Jebkura bagātība sākas galvā.
Napoleons Hills

Jums ir jābūt pareizā emocionālā stāvoklī!
Ja jūs nevarat pārvaldīt savu domāšanu,
kas jums liek domāt, ka varēsiet pārvaldīt naudu?
Jūsu emocionālie stāvokļi nosaka jūsu finansiālo stāvokli.
Ormans


Jautājums par to, kā veicināt savu labklājību, protams, interesē daudzus. Sarakstītas grāmatas par to kā izmantojot visdažādākos paņēmienus, vairot savu labklājību. Vieni nododas nopietnām biznesa studijām, citi aktivizē savā mājā labklājības kvadrātu, pēc fen šui principiem, vēl citi meditē un vizualizē. Noderīgi esot iepazīt veiksmīgu un bagātu cilvēku dzīves stāstus un dzīves pamatprincipus…

Mani interese par to, kā veiksmīgi veidot un pašai būt noteicējai par savu labklājību, noveda pie ASV miljonāra Maikla Holla dzīvesstāsta un reālās labklājības veidošanas pieredzes. Kāpēc tieši M. Holls – filozofijas zinātņu doktors, NLP treneris? Tāpēc, ka savu ceļu uz miljonāra statusu viņš sāka, kad bija iepazinis neirolingvistisko programmēšanu. Pēc izglītības psihologs, nonācis dzīves situācijā, kad zaudēts gandrīz viss, viņš uzsāka mācības NLP praktiķa kursā. Un pieņēma par savu NLP principu, ka „ja kādam uz šīs pasaules kas labi izdodas, tad to var iemācīties ikviens”. Viņš iepazina, apkopoja un modelēja veiksmīgu, godīgu un radošu miljonāru pieredzi. Maikla Holla ceļš uz miljonāra statusu astoņos gados mērojams, kaut vadoties pēc viņa teorijas – tas parasti notiek apmēram desmit gadus. Šajā rakstā gribu dalīties ar svarīgākajām atziņām, pētot Maikla Holla labklājības veidošanas pieredzi un piedaloties viņa vadītajās nodarbībās.

Pētījumi ir pierādījuši, ka finansiāla bagātība pati par sevi spēlē nelielu lomu laimīga cilvēka dzīvē, tāda cilvēka dzīvē, kas gūst patiesu gandarījumu no tā, ko dara. Ja cilvēks strādā naudas dēļ, tikai tādēļ, ka vēlas, lai naudas būtu vairāk, lai pakāptos miljonāru reitingā, lai iegūtu lielāku īpašumu, kā kaimiņam, tas nedara viņu bagātāku jūtu un emociju, prieka un domāšanas kvalitātes ziņā. Tātad nauda ir tikai līdzeklis, lai iegūtu citas vērtības - tādas vērtības, kuru dēļ ir vērts dzīvot. Tā dod brīvības sajūtu, kas ļauj visu mūsu garīgo enerģiju veltīt tam, ko mēs patiesībā gribam darīt un sasniegt. Tā ļauj baudīt dzīvi, būt laimīgiem.

Pasaulē ir tūkstošiem bagātu cilvēku, kas savu labklājību ir ieguvuši godīgā ceļā. Tie ir cilvēki, kuri sava mūža laikā, sākot no mazumiņa ir ieguvuši ievērojamus īpašumus, kļuvuši par miljonāriem un miljardieriem. Kā gan viņi ir pratuši to izdarīt? Kas viņiem kopīgs? Vai tā ir veiksme? Gēni? Spožs intelekts vai viņi zina kādus īpašus noslēpumus? Nē. Viņi vienkārši zina noslēpumu, kas veido bagātību. Viņi ir ieguvuši bagātību, veicot noteiktas darbības, ieaudzinot un izkopjot sevī noteiktas īpašības un emocionālus stāvokļus, kas ievērojami veicina labklājības vairošanu.

Finansiālas brīvības un bagātības veidošanā ir sava stratēģija, kuru var apgūt ikviens.

Godīgā ceļa sasniegta bagātība neveidojas vienā naktī, vienā nedēļā, pat ne vienā mēnesī. Tam vajadzīgs ilgāks laiks – kamēr mēs kļūstam iekšēji sakārtoti, harmoniski, garīgi bagātāki. Ir vajadzīgs laiks, lai iemācītos bagātību mīlēt un sajust un veidojam sevī patiesi bagāta cilvēka pasaules uztveri. Ir jāiemācās izprast, kas mūsos ir vērtīgs, kas pasaulei no tā, kas mums jau ir, kas patīk darīt ir vajadzīgs, noderīgs, ko mēs varam piedāvāt cietiem, atdodot daļiņu no sevis, gūstot prieku no tā. To darot mēs kļūstam arvien vajadzīgāki, vērtīgāki un piesaistām bagātību tas ir kā spēle – bagātības iegūšanas spēle. Nespēlēt šo spēli – tas nozīmē neuzzināt patiesos bagātības veidošanas noslēpumus.

Apmācot cilvēkus, kas nolēmuši kļūt bagāti un dzīvot labklājībā, M. Holls izmanto Roberta Kiosaki naudas iegūšanas klasifikāciju, pēc kuras naudas iegūšanas veidi tiek dalīti šādi:

  • Es strādāju citam un vairoju bagātību citam – savam darba devējam.
  • Es strādāju pats sev, vairoju savu bagātību – esmu darba devējs sev.
  • Citi cilvēki strādā manā labā. Esmu darba devējs citiem.
  • Nauda strādā manā labā. Nauda pelna naudu. Esmu investors.

Bagātības veidošanas etapi

Maikls Holls uzskata, ka nav ātra un godīga bagātības iegūšanas ceļa. Patiesai labklājībai nav nekāda sakara ar prasmi iekārtoties siltā vietā, izblēdīt miljonus vai laimēt loterijā. Spēle „Kā ātri kļūt bagātam” – tā nav pareizā spēle. Par miljonāru var kļūt 10 gados.

Ir dažādi plāni. Ja vēlamies beigt strādāt naudas dēļ un panākt, ka nauda strādā mūsu labā, ir jāveido Plāns, lai to izmantotu kā karti, kas aizvedīs mūs pie finansiālas brīvības. Paralēli jāattīsta sava finansiālā inteliģence, finansiālais godīgums.

Tas ir DESMITGADES PLĀNS, lai izveidotu orientāciju uz bagātības veidošanu kā uz dzīves stilu. Tas ļauj gūt baudu no naudas pelnīšanas procesa. Vispirms ir jāiemācās gūt baudu no katras dienas, no katra procesa, tam jābūt par dzīves būtisku sastāvdaļu – gūt baudu un prieku.

1. posms

Apmācība un šablonu izveidošana bagātības spēlei. Plāna veidošana.

Šajā posmā mēs novērtējam, izpētām, sagatavojam savus iekšējos emocionālos stāvokļus, izpētām bagātības būtību, attīstām savas prasmes, iegūstam zināšanas par finansēm, bagātīgu, darbu, ekonomiku. Mēs izpētām spēles noteikumus. Revidējam savus uzskatus, ieviešam tajos kārtību.

Atbrīvojamies no parādiem, jebkuriem, jo parādi ir bagātības ļaunākie ienaidnieki.

Iemācamies tērēt tik, cik mēs varam atļauties. Dzelžaina pašdisciplīna!

Šis ir kā raķetes konsturēšanas un izstrādes posms, sagatavošanās, lai varētu ieiet naudas orbītā, lai to iegūtu sev. Mums ir vajadzīgs ļoti spēcīgs raķetes mehānisms.

Šajā posmā ir jāiemācās aizrauties ar bagātības ideju, iemīlēt iespēju kļūt bagātam. Tas ir laiks, kas paralēli darbam ar saviem emocionālajiem stāvokļiem, mēs pētām, studējam veiksmīgu cilvēku dzīves stātus, mācamies no konkrētiem cilvēkiem, meklējam savu naudas pelnīšanas nišu utt.

Savas labklājības veidošana kā hobijs, ne apnicīgi grūts darbs vai savu īpašumu izrādīšana publikai…

Sevis attīstīšana šajā posmā ļauj mums sākt domāt kā miljonāriem un neciest zaudējumus, vai ciest tos minimāli. Šis periods dažādiem cilvēkiem dažādā garumā . Viss atkarīgs no vēlmes un spējas mainīt sevi, savus uzskatus, savu domāšanu, savu ikdienu. Manuprāt, šis ir visnopietnākais posms un arī visgrūtākais. Lai attīstītu sevi patiesu vēlmi dzīvot labklājībā, nav nepieciešami lieli finansiāli ieguldījumi. Noteicošais ir garīgs, sevis attīstošs darbs. Tas prasa pacietību un sistemātisku darbu ar sevi. Dažādas NLP tehnikas un paņēmieni ir ideāls instruments, lai šo procesu paātrinātu. Tas ļauj attīstīt tādas bagātības veidošanai neieciešamas īpašības, kā pacietība, uzstājība, pienākums un ilglaicīga plānošana. Ja mēs to neapgūsim, tad mūsu bagātības veidošanas plāns var tikt sabotēts.

2. posms

Cīņas posms, kas iniciē bagātības veidošanas plānu.

Otrajā posmā mēs visus savus spēkus, talantus un resursus koncentrējam uz vienu – uz eksperta iemaņām, kas ir izšķirošas lielajā spēlē.

Mēs netērējamies sīkumos, bet koncentrējamies uz to, ka kļūstam par ekspertiem izvēlētajā ceļā, savā jomā, savā profesijā.

Šajā posmā jāatrod sava darbības niša, sava dzīves lielā mīlestība profesionālajā jomā, jāiemīlas tajā. Šajā laikā tiek spēlēta arī taupīguma spēle, naudas plūsmas kontroles spēle. Maikls Holls māca šīs spēles spēlēt.

Investējam tikai aktīvos – tur, kur nauda nes naudu. – priekšmetos, kas liek naudu mūsu kabatā, nevis luksusa precēs, kas izvelk naudu no kabatas. Dzelžaina pašdisciplīna!

Nekādu parādu. Tikai tādi kredīti, kas pēc būtības veicinās mūsu labklājības izaugsmi.

Jātērē mazāk, nekā nopelnām vai arī jānopelna vairāk, nekā tērējam.

3. posms

Nauda sāk strādāt mūsu labā.

1-2 posmā mēs strādājam naudas labā. Trešajā etapā posmā nauda sāk strādāt mūsu labā. Visi iepriekšējie pūliņi ir devuši rezultātu un mēs kļūstam finansiāli brīvi. Šeit nav svarīgi cik ir naudas – svarīgi ir tas, ka mums nav jāiet uz darbu, lai izdzīvotu. Mūsu nauda strādā mūsu labā, nodrošinot vēlamo dzīves veidu, brīvību attīstībai un izaugsmei. Palīdz realizēt mūsu vērtības un augstākos mērķus.

Visi iepriekšējie gadi bija veltīti tam, lai mūsu bagātības mehānisms sāktu patstāvīgi dzīvot. Šajos 5 – 10 - 15 gados mēs esam automatizējuši procesus, kas liek naudai pie mums nākt – iekšējos un ārējos.

3. posmā jāturpina attīstīt finansiālā intuīcija. Mērķtiecīgi jāattīsta savs lietišķais prāts. Mēs veidojam biznesa sistēmas, kas sāk savu patstāvīgu dzīvi, nes mums naudu, kad mēs nestrādājam, kad atpūšamies.

4. posms

Finansiāla brīvība un bagātība.

Viss iecerētais ir sasniegts. Tagad galvenais – kā uzturēt bagātību domāt par drošību un aizsardzību. Ļaut mūsu naudai mūs aizsargāt visu atlikušo dzīvi.

Plānojam, kā izmantot mūsu naudu, lai paliktu mantojums, lai dažāda veida vērtības vairotos . Ir jādomā par bērnu nākotni, mazbērniem.

Un šajā posmā joprojām ir vajadzīgas tās kvalitātes, ko attīstījām 1. posmā.

Investējam labās, cilvēkiem draudzīgās idejās, labdarībā. Kļūstam mecenāti.

Bagātības jēdziens – tas ir nosacīti. Ideālajā gadījumā tas ir tas, ko mēs augstu vērtējam, uzskatām par vērtību, kas piešķir un ienes vērtību.

Mēs radām bagātību pievienojot kaut kam vērtību. – sev pašiem, savam prātam, emocijām, iemaņām, spējām , attiecībām, citiem cilvēkiem utt.

Bagātība – tā nav nauda, bet kaut kā radīšana, kas ienes cilvēkiem dzīvē jaunas kvalitātes, jaunas vērtības un iespējas, pakalpojumus, attiecības – visu ko mēs uzskatām par vērtīgu un nozīmīgu.

Patiesa iekšēja bagātība ir mūsu dvēseles spēja priecāties par dzīvi katru dienu.

Tiktāl Maikla Hola skatījums un pieredze, kuru viņš labprāt nodod citiem.

Zināšanas bez prakses ir tikai baumas. Personības pilnveidošanas centrā esam uzsākuši jaunu projektu, lai M. Holla idejas adaptētu un īstenotu šeit, Latvijā. Ir notikuši vairāki semināri „Patiesas labklājības veidošana”’, iegūta pieredze labklājības psiholoģijas kursos „Nauda mani mīl!”

Pirmais solis uz labklājību ir vēlēšanās. Attīstiet un kultivējiet vēlēšanos, sakaitējiet to līdz baltkvēlei, līdz tas kļūst kā tēraudciets, pulsējošs spēks.

Ceļā uz patiesu bagātību daudz kas atkarīgs no cilvēka prasmes valdīt pār savām emocijām, būt tādā resursu stāvoklī, kas veicina dzīvesprieku un vēlmi darboties savā un sev tuvo cilvēku labā. Ikviens, kas praktiski apguvis NLP prasmes par veiksmīgu cilvēku domāšanas modeļiem, man piekritīs, ka iemācīties var visu - gan neveiksmēs saskatīt patiesu iespēju, gan ieskatīties nākotnē, gan to, kā ātri un efektīvi sasniegt mērķus… un vēl daudz ko citu. Viens nosacījums - patiesa vēlme to darīt. Un patiesu vēlmi arī var iemācīties.
Bagāta cilvēka potenciāls ir katrā no mums. Cits to jau ir apzinājies, cits nojauš, kāds tam vēl netic… Bet šo ticību var sevī modināt, rosināt un veicināt. Ikviens.

<< atpakaļ

Mūsu klienti