Gaišas un laimīgas pasaules ideja. - Personības pilnveidošanas centrs
  • +37167292808
  • +37128336927

Cilvēka prāts, kurš tiecas jaunas idejas virzienā, nekad neatgriežas tā sākotnējā izmērā. Olivers Wendels Holms

Gaišas un laimīgas pasaules ideja.

22.06.2007 Artūrs Zeltiņš

Pārdomas par pieredzēto Entonija Robinsa seminārā Londonā, 2007. gada 22. – 25. jūnijā.

 

 

Šī gada Jāņos īstenojās mans mērķis klātienē mācīties pie viena no vadošajiem NLP speciālistiem pasaulē – Entonija Robinsa. Šī cilvēka vārdu daudzi NLP interesenti ir dzirdējuši arī Latvijā, jo arī latviešu valodā ir izdota viena no viņa grāmatām – „Tavas neierobežotās iespējas” (Skatīt šeit).

Seminārs noritēja ārkārtīgi intensīvi – 50 stundu seminārs 4 dienās, dažas dienas strādājot no astoņiem rītā līdz divpadsmitiem naktī ar vienu pārtraukumu pusdienām, bez kafijas pauzēm. Un viena no pārsteidzošākajām semināra atziņām ir tieši par to – cik ārkārtīgi daudz cilvēks ir spējīgs izdarīt, ja tikai patiesi vēlas un ir gatavs pārkāpt pāri savas komforta zonas robežai. Milzīgs atklājums bija par to, kāds spēks mīt mūsos – visos cilvēkos. Un, ka mums visiem ir iespējams tas, ko mēs domājam, ka var tikai retais. Ar minimālu iespēju ēst, guļot maksimāli 4 stundas diennaktī, cilvēkam pietiek enerģijas, lai ar katru vingrinājumu kāpinātu tempu un sasniegtu savu iespēju maksimumu + vēl mazliet izaugsmei. Attīstība notiek tad, kad mēs esam sasnieguši savu iespēju maksimumu un pieliekam klāt vēl mazliet. Nākamreiz atkārtojam iepriekšējo rezultātu un ar nelielu piepūli pieliekam klāt vēl mazliet. Ikdienā mēs drīzāk cenšamies ieņemt komfortablāko vai ērtāko pozīciju. Tas notrulina mūsu ķermeni, prātu un mēs pārstājam augt. Lai notiktu izaugsme, pastāvīgi ir jāpārvar tā robeža, aiz kuras zūd komforts. Kaut vai tikai nedaudz, bet regulāri. Tas uztur mūs formā.

Seminārs notika Londonā, izstāžu kompleksā Excel 12000 dalībnieku lielai auditorijai. Dalībnieki bija sabraukuši no visdažādākajām pasaules vietām, lai piedalītos šajā grandiozajā pasākumā, kas ievērojami mainīs visu dalībnieku dzīves. Seminārā cilvēki iemācījās būt daudz pārliecinātāki par sevi, savu viedokli. Iemācījās izprast sevi un cilvēkus sev apkārt. Priecāties par dzīvi un saviem panākumiem. Šiem cilvēkiem dzīve nekad vairs nebūs tāda, kā agrāk. Viņi būs daudz pozitīvāki un draudzīgāki ikdienā, labāk sapratīs viens otru un spēs viens otram palīdzēt. Ļoti stipri apzināsies savu patieso Es, un zinās, ka, lai arī kāda dzīve viņus sagaida, viņi atrisinās ikvienu problēmu.

Ārkārtīgi pārsteidza tas, cik daudz cilvēks var izdarīt ar pavisam vienkāršiem līdzekļiem. Nav nepieciešams zināt dažādas sarežģītas NLP tehnikas, lai atrisinātu lielus dzīves uzdevumus. Visa gudrība slēpjas meistarībā kalibrēt un spējā uzdot precīzus jautājumus. Lai attīstītu šo prasmi uzdot tik precīzus jautājumus, E. Robinss ir praktizējies visu mūžu. Rezultāti ir pārsteidzoši. Cilvēkiem, kuriem bija lielas, daudzus gadus ieilgušas problēmas privātajā dzīvē, tās tika atrisinātas pāris minūšu laikā. Uzdodot dažus ļoti precīzus un neērtus jautājums, uz tiem pat neatbildot, kāda sieviete pateica – „tagad man ir skaidrs, tagad man būs īstas attiecības.”

Mūsu galvās pastāvīgi rosās prāts, kurš uzdod mums jautājumus visas dienas garumā. Jautājumus par to, ko mēs piedzīvojam, ar kādām situācijām vai problēmām saskaramies, kādiem uzdevumiem meklējam risinājumus. Mēs pastāvīgi meklējam atbildes visas savas dzīves laikā. Bieži vien šie jautājumi ir „Kāpēc ar mani tā notika? Kāpēc es nevaru nopelnīt tik daudz naudas, cik vajadzīgs? Kāpēc es, labs cilvēks, dzīvoju sliktāk nekā mans kaimiņš, liels blēdis?” utt. Šie jautājumi sniedz arī attiecīgas kvalitātes atbildes – „Tāpēc, ka tu nekas neesi... Tāpēc, ka tu esi neveiksminieks... Tāpēc, ka tu esi pārāk jauns... Tāpēc, ka tu neesi pietiekami gudrs... , utt.”, kas kalpo par attaisnojumu nedarīt. Ja tie ir jautājumi, kas mūsu prātos rosās dienu no dienas, tad mēs sen tiem esam noticējuši un pārstājuši rīkoties, lai dzīvē virzītos uz priekšu. Drīzāk cenšamies izturēt nebeidzamajā „dzīves cīņā”. Labā ziņa ir tā, ka jebkurā brīdī mēs varam savu dzīvi pagriezt pa 180o, neatkarīgi no vecuma, tautības vai ticības, un savu dzīvi baudīt pilnībā. Tas var notikt tikai pieņemot vienu vienīgu lēmumu – turpmāk nevis tiekties atrast komfortablāko variantu, bet pastāvīgi sasniegt aizvien vairāk, pieprasot no sevis mazliet vairāk, nekā ir komfortabli. Un pastāvīgi mācīties, no situācijām, savas pieredzes, cilvēkiem, kas ir sasnieguši vairāk vai attīstīt savas spējas un prasmes dažādos treniņsemināros.

Liels bija gandarījums par semināru, bet vēl lielāks par pārliecību, ka pasaulē arvien lielāku spēku iegūst pozitīvās domāšanas ideja. Tas darbs, ko dara Entonijs Robinss visas savas dzīves laikā ir devis ievērojamu ieguldījumu visas pasaules iedzīvotāju pozitīvajā domāšanā. Savas dzīves laikā E. Robinss ir paspējis apmācīt vairāk kā 50 miljonus cilvēku no 80 valstīm, tiem visiem iemācot būt atbildīgiem par sevi, savu dzīvi un cilvēkiem sev apkārt. Laikā, kad pasaulē norit tik daudz konfliktu, karu un citu problēmu, strauji attīstās arī jauna veida domāšana, kur katrs cilvēks ir savas dzīves veidotājs. Un tik skaidra apziņa, ka NLP ir pilnīgi ētiska, pozitīva un cilvēkiem draudzīga mācība. Cilvēki, kas to noliedz, dzīvo nekompetentos stereotipos, jo būtībā nepārzin neirolingvistisko programmēšanu, nezina par ko runā. Vai arī ir saskārušies ar cilvēkam nedraudzīgu NLP apmācību. Tāda ir mana pārliecība. Liels prieks arī par to, ka redzēju paralēles Entonija Robinsa un mūsu Personības pilnveidošanas centra pamatnostādnēs. Mūsu centra pasniedzēji un kursanti atbalsta un uztur pozitīvo un ētisko NLP apmācības modeli, kas soli pa solim pasauli dara labāku. Apstiprinājumu tam, ka šī ideja ir dzīva un iegūst arvien lielāku spēku, skaidri redzēju šajā seminārā, kurā satikās 12 000 gaiši un pozitīvi cilvēki no visas pasaules.

<< atpakaļ

Citi raksti

Mūsu klienti