Domā pozitīvi un jūties lieliski - Personības pilnveidošanas centrs
  • +37167292808
  • +37128336927

Labiem aktieriem nav sliktu lomu. Frīdrihs Šillers

Domā pozitīvi un jūties lieliski

13.11.2008 Sarmīte Šmite, NLP trenere

„Cilvēks ir tas, par ko viņš augu dienu domā.” Džozefs Mērfijs

Pozitīvi domāt...!? Kā uzzināt vai tu patiešām domā pozitīvi?

Piefiksē savas domas ik brīdi visas dienas garumā – vai tās ir konstruktīvas un radošas, vai tieši otrādi – iznīcinošas. Ieklausies sevī – sajūti savu šībrīža garastāvokli. Garastāvokli veido situācijas interpretācija, - tas kā uz situāciju reaģē - piešķir tai pozitīvu vai negatīvu nokrāsu. Ja jūties labi, viss ir kārtībā, tātad domas ir radošas un dzīvot ir viegli. Ir daudz ideju un vēlme tās realizēt? Viss ir kārtībā!!!

Bet ja sajūtas ir citādas, ieklausies sevī... ar ko nodarbojas prāts? Kāds ir šis iekšējais neapklusināmais dialogs? Vai tas saskan ar to, ko patiesi savā dzīvē vēlies piedzīvot? Bet varbūt tas nodarbojas ar burkšķēšanu, salīdzināšanu, strīdēšanos, dusmošanos, aprunāšanu, skaušanu, jūtas vainīgs... utt.

Nevienam vairs nav noslēpums, ka domas materializējas. Domai vienmēr pievienojas iztēle (par kaut ko domājot, redzam to bildītēs, vai filmiņā). Ko iztēlojamies, par to kļūstam, ko jūtam, to pievelkam savā dzīvē.

Visums vienmēr reaģē uz mūsu domām, vārdiem un apgalvojumiem. Dzīve patiesībā ir pavisam vienkārša, mēs saņemam to, par ko no visas sirds domājam. Vai pievienojam savu enerģiju gaišajam, skaistajam un pozitīvajam, vai no visas sirds dodam spēku iekšējai balsij par to, kas tik ļoti nepatīk. Te nu ir jāizvēlas...
Mēs gribam labāku dzīvi, labākas attiecības ar cilvēkiem, taču darām pārāk maz, lai tā patiešām būtu realitāte.

Mums gribētos, lai mainās pasaule, lai mainās visi citi... dzīves apstākļi, nevis mēs paši. Taču ir kāds labs teiciens – nemaini pasauli, mainies pats...

„Apzinies, ka visa cēlonis ir domas, nevis ārējie apstākļi. Maini domāšanas veidu un jums kļūs pa spēkam mainīt arī likteni.”

Džozefs Mērfijs

Tad, kad būs notikušas personīgās pārmaiņas, brīnumam līdzīgi mainīsies viss apkārtējais - attiecības, dzīves apstākļi... To varu teikt no pašas personīgās pieredzes. Ir jāpieņem lēmums to darīt... un jāsāk rīkoties, darot kaut ko konkrētu, jau šodien... tūlīt un tagad!!!

Piemēram ieviešot savā ģimenē jaunu tradīciju - pie vakariņu galda aicināt katru ģimenes locekli pastāstīt, kas labs ar viņu šajā dienā noticis. Pastāstot pozitīvo ar prieku, mēs tam piešķiram lielāku enerģiju, vai tādu enerģiju kādu izstarojam un jo vairāk šo enerģiju izstarojam, jo gaišāka kļūs mūsu dzīve. Pievelkam taču to, ko dodam! Ievērojiet iekšējās sajūtas brīdī, kas veido jaunu ieradumu – pozitīvi domāt...

Ja šajā brīdī esi viens, piezvani draugam, padalies ar viņu un aicini arī draugu darīt to pašu.

Bet, ja vēlies pabūt vienatnē, iekārto skaistu dienasgrāmatu un katru vakaru ieraksti vismaz desmit labas lietas, kas ar tevi šajā dienā notikušas.

Pievērs uzmanību arī sīkām lietiņām, kas tev liekas pilnīgi ikdienišķas, kā saule, smaids, kompliments...

Pēc laika, dienasgrāmatu pāršķirstot konstatēsi, cik daudz laba noticis... un notiek arvien vairāk!!!

Šeit savu darbiņu ir paveicis arī prāts, kas liek saskatīt labo un atteikties no veciem domāšanas stereotipiem. Viņš reizēm iebildīs - mainīties ir grūti. Tajā brīdī ievēro šo domu: ja prāts sāk kļūt par manu karaļvalsti un es esmu karalis, tad es šo domu mainu - mainīties ir viegli un interesanti! burvju vārdiņš viegli atver durvis ne vien uz pozitīvo domāšanu, bet arī uz pozitīvu pasaules uztveri. Pasaule ir tāda, kādu mēs to redzam. Mēs paši piešķiram tai savu vērtību.

Sāc mainīties no mazumiņa, bet dari to sistemātiski. Tāpat kā cilvēks, kas vēlas būt fiziski vingrs, vingro katru dienu, pamazām slodzi palielinot. Lai šī darbošanās kļūst par ieradumu, kas darīs tavu dzīvi laimīgāku, uzlabos tavas dzīves kvalitāti un īstenos to, ko pats vēlējies sasniegt.

„Doma materializējas tieši tāpat, kā sēkla pārvēršas dīgstā, ar neatlaidīgu kopšanu.”

Džozefs Mērfijs

Veiksmi savas iekšējās karaļvalsts veidošanā!

Savās atziņās un pieredzē dalījās Personības pilnveidošanas centra pasniedzēja -
Sarmīte Šmite.

Citi raksti

Mūsu klienti