Saki savai dzīvei – „JĀ!” - Personības pilnveidošanas centrs
  • +37167292808
  • +37128336927

Mēs nespējam darīt lielas lietas, vienīgi mazas lietas ar lielu mīlestību. Māte Terēze

Saki savai dzīvei – „JĀ!”

27.10.2009 Sarmīte Šmite, NLP trenere

Vai tu saki savai dzīvei – „JĀ!”, vai izmanto tās piešķirtās iespējas? Vai tieši otrādi, aizbildinies.

Cilvēka iekšējā pasaule atspoguļo to, kas ir materiālajā pasaulē, vai arī - iekšējais atspoguļo ārējo.

Dzīve rit un reizēm mēs jūtamies priecīgi un komfortabli, bet reizēm – pavisam slikti. Dažreiz prātā ienāk doma - vajadzētu kaut ko lietas labā darīt! Taču dažreiz tas šķiet grūti un neierasti sākt visu no sākuma un apņēmīgi rīkoties savādāk, nekā līdz šim, izvēloties citus ceļus, utt.

Tādās reizēs nereti sāk mocīt iekšējie dialogi: pareizi – nepareizi, labi – slikti, moka vainas apziņa...

Ko darīt?

Atbildi pats sev uz jautājumu – ko tad es īsti vēlos?

Ko es varu darīt jau šodien, rīt, lai to mainītu, lai izietu ārā no krustcelēm un neziņas?

Kas notiktu, ja es pamēģinātu paskatīties no cita skatu punkta?

Kas mainītos, ja es atrastu motivāciju savām darbībām, zinātu un precīzi iztēlotos to, ko patiešām vēlos?

No savas pieredzes varu teikt, kad pieņemu lēmumu kaut ko darīt, es sajūtu iekšējo mieru, atbrīvotību un vieglumu. Šīs pirmās sajūtas ir tās, kas pasaka priekšā, vai izvēle ir pareiza vai nepareiza. Visas atbildes ir mūsos, tikai jāieklausās pirmajā impulsā, jāuzticas sev.

Bieži pieslēdzas prāts, kas sāk iekšējos dialogus, kas atkārtojas vēl un vēl, kā sabojājies patafons... Jā, tās taču ir tās krustceles.

Vai šī sajūta sagādā prieku?

Nereti dzīvē atliekam lietas uz vēlāku laiku. Vēlāk, kad būs brīvāks brīdis, kad beigšu augstskolu... Kad bērni paaugsies…Vēlāk, kad vairāk pelnīšu, nopirkšu..., aizbraukšu... Rīt, kad būšu atpūties... Pirmdien, kad sāksies jauna nedēļa. Nākošgad, kad beigsies šis grūtais gads... Pēc krīzes?...

Tā dzīve aizrit, ieiet rutīnā, pamazām kļūst pelēkāka. Nobālē visas dzīves krāsas, pazūd bērnišķīgais prieks...

Kāpēc bērnībā viss bija tik spilgts? Vai mūsu redze un sajūtas ir kļuvušas citādākas? Vai tās pašas bērnības zilās debesis ir kļuvušas pelēkas un saule vairs nesilda?

Kur palikusi ziņkāre, azarts, prieks par skaisto, kas mums ir apkārt? Mēģināsim to atrast!

Kā to izdarīt?

Vairāk koncentrēties uz veiksmēm un mazāk pārcilāt prātā neveiksmes un neatdot tām savu emociju spēku. Paskatīties uz tām no malas, ar domu – ko tajā visā varētu mainīt, vai – kā izvēlēties citu variantu, iespējams pat divus, trīs, vai vairāk...

Un ja nu tomēr pamēģināt citādi? Dzīvot tā... it kā šī diena būtu pēdējā. Ko labu sev un citiem šajā dienā varu izdarīt?

Iekāpt savā dzīves laivā, sameklēt dzīves upē vajadzīgo straumi. Izmantot savas spējas, prasmes, talantus.

Uzraksti uz papīra - kas tev izdodas, ko tu proti, kādi ir tavi talanti un tu ieraudzīsi, cik tev ir liela bagātība.

Atceries, kas tevi sajūsmināja bērnībā, kas pielika spārnus jaunībā? Kad šīs lietas darīji, tev pazuda laiks, pieauga enerģija, priecājoties par to, ko dari un par padarītā rezultātu... Radās ticība tam, ka tas ir tavs ceļš, tava straume, kura viegli nes tevi uz priekšu, ceļā piedāvājot arī citas iespējas. Vajadzēja paņemt rokās airus, lai laivu neiznes malā, kad to vēl nevēlējies... Bija jāpiepūlas, bet tas deva gandarījumu par grūtībām, kas pārvarētas. Tā bija apziņa un sajūta, kad tu esi tu pats.

Arī tagad, krīzes laikā, dzīve piedāvā iespējas, bet mēs bieži atbildam – „Nē!” un nepārbaudām, ko šīs iespējas var mums dot vai arī izlemjam, ka tām nav vērtības.

Tā mēs dzīvei sakām – „Nē!”

Un dzīves laiva slīd tur, kurp to nes straume. Šī brīža iespēju piestātnē tā vairs nekad nepiestās. Bet varbūt, ka katru piedāvājumu derētu pārbaudīt, kaut vai aiz bērnišķīgas ziņkāres, ko tad man Visums piedāvā?

Saki – „JĀ!” Izdari izvēli! Piedalies! Izmēģini! Atļauj sev kļūdīties! Bet, ja piedāvājums vēl nav īsti tāds, kādu vēlējies, tad vienalga priecājies un saki sev, ka jau esi tuvu risinājumam. Prieks par šo iespēju, dos atkal jaunas iespējas.

Apzināti maini skatījumu uz Pasauli, jo Pasaule ir tāda, kādu tu to redzi, tāda, par kādu tu stāsti citiem.

Runā par savām veiksmēm, runā par labo, kas tavā dzīvē ienāk. Priecājies par citu panākumiem! Tad pavēro, kas notiek tavā sirdī... Pamēģini. Darbojies...

Esi savas dzīves laivas stūrmanis un spēlē savu dzīves spēli! Domā harmoniskas, priecīgas, radošas un mīlestības pilnas domas. Novēli prieku un veiksmi arī citiem!

Tad Tu būsi kā magnēts, kas savai dzīvei spēj pievilkt to, ko vēlies. Vēlies, tici un rīkojies šeit un tagad! Prāts dos signālu zemapziņai – mūsu radošajai daļai un tā radīs kā burvis...

Mēs paši nemanām kā šo domu sēkliņu iesējam paši. Sēsim apzināti radošas, gaišas sēklas un novāksim labu ražu sev, savai ģimenei un Pasaulei.

Esiet laimīgi un veiksmīgi! Lai izdodas savai dzīvei teikt „JĀ!”

Personības pilnveidošanas centra pasniedzēja –
Sarmīte Šmite

Citi raksti

Mūsu klienti