Ģenerāltīrīšana pagultēs un prātos - Personības pilnveidošanas centrs
  • +37167292808
  • +37128336927

Lai būtu veiksmīgs, tavai sirdij ir jābūt tavā biznesā, un tavam biznesam ir jābūt tavā sirdī. Sērs Tomas Watsons

Ģenerāltīrīšana pagultēs un prātos

01.04.2013
Indra Melbārde, Personības pilnveidošanas centra direktore

«Šis ir laiks, kad mums visiem pēc ziemas vajadzētu sapurināt un atjaunot savu enerģiju. Man personīgi tas vispirms saistās ar mājas ģenerāltīrīšanu.»

Publicēts:
Žurnāls "IEVA" 2013. gada aprīlis

Indra Melbārde, Personības pilnveidošanas centra direktore:
Labai pašsajūtai pavasarī viņai palīdz:
* pavasara ģenerāltīrīšana,
* puķu dobes uz palodzes
* sakārtots prāts

«Šis ir laiks, kad mums visiem pēc ziemas vajadzētu sapurināt  un atjaunot savu enerģiju. Man personīgi tas vispirms saistās ar mājas ģenerāltīrīšanu. Sajūtas ir līdzīgas kā ar sniegu – tūlīt tas nokusīs un skatam pavērsies pērnā kūla, zem kuras būs jaunie zāles stiebriņi. Lai tiem būt vairāk vietas un spēks augt, pērno zāli nogrābj. Tā arī cilvēkam noderīgi atbrīvoties no liekām, vairs nevajadzīgām mantām, kas bezjēdzīgi krājas plauktos, atvilktnēs un skapjos, – iespējams, ir lietas, ko var atdāvināt vai nodot labdarībai, bet nederīgās – izmest! Kad tas izdarīts, svarīgi savu mājokli kārtīgi iztīrīt, izvēdināt un sakustināt enerģiju. Jo īpaši kārtīgi iztīrīt un izventilēt pagultes, aizskapes, istabas stūrus – vietas, kur krājas enerģijas sārņi. Un tad nospodrināt logus. Tīras, spožas, dzidras loga rūtis ir simts procentīga enerģijas garantija pavasarī visā telpā! No abām pusēm nomazgātas, tās rada sajūtu, ka dzīvē ir sācies kas jauns, daudzsološs. Svaiguma un viegluma sajūta burvīga.  Lai šo brīnišķīgo sajūtu vēl vairāk nostiprinātu, esmu uz palodzes ierīkojusi košas pavasara puķu dobes podiņos. Tirgū un veikalos pavasara ziedi puķupodos maksā no pus lata līdz diviem. Ir narcises, hiacintes, tulpes, krosi un īrisi, – par dažiem latiem palodzi var pārvērst ziedošās kupenā. Es ieteiktu izvēlēties podiņus, kur ziediem pumpuri vēl cieši aizvērti, jo gaidīšanas prieks arī pieder pavasarim. Ziedošām narcisēm pa vidu labi iederas podiņi ar sīpollokiem, kressalātiem un citiem pavasara vitamīnu avotiem
Un tad, lai ģenerālkārtošana notiek arī mūsu prātos! Pirmkārt, vajadzētu padomāt, no kādām domām mēs vēlētos atbrīvoties. Iespējams, kādam noderīgi būs veikt piedošanas meditāciju. Uzdevums, kas jāsasniedz – apzināti jāakcentē savā dzīvē viss labais un gaišais! Lai sevi mazliet disciplinētu, iesaku ierīkot labo domu grāmatiņu. Tam būs arī spēcīgāka iedarbība, ja reizi dienā vai jebkurā brīdi pierakstīsim visu labo, kas ar mums notiek. Šodien ir burvīgs rīts, es pamodos un gāju skriet! Man kolēģis pateica komplimentu! Šodien darbā es tik daudz paveicu! Spēcīgāka iedarbība būs, ja ne tikai rakstīsim par visu labo, bet par to arī pateiksimies. Pateicības domas un vārdi rada vienu no spēcīgākajām enerģijām! Un visbeidzot – pavasara vingrinājums – klusie komplimenti. (Protams, tos drīkst teikt arī skaļi). Tas ir veicams gan ejot pa ielu, gan skatoties televīziju, gan esot kādā publiskā vietā – lai ko mēs darītu. Vingrinājuma būtība -  domās jāpasaka otram cilvēkam kompliments par kaut ko, kas mums viņā patīk. Pazīstamiem par to, kāds viņš ir vai ko dara. Nepazīstamiem – kaut vai par koši pavasara mētelīti, skaistām kurpītēm vai burvīgu smaidu! Komplimenti un labi vārdi sakāmi arī sev – Šodien es īpaši labi izskatos! Šo darbu  paveicu labāk, nekā iepriekš! Man atkal veicas! Esmu lieliska!  Kad cilvēks koncentrējas  uz pozitīvo,  viņu piepilda labas emocijas  un enerģija vairojas!»

Citi raksti

Mūsu klienti