Piepildi savus sapņus - Personības pilnveidošanas centrs
  • +37167292808
  • +37128336927

Ledus kalns virzās tik vareni tāpēc, ka septiņas astotdaļas tā atrodas zem ūdens. Aleksandrs Afinogenovs

Piepildi savus sapņus

28.02.2018 Lauma Lūse – Kreicberga
Konsultē Personības pilnveidošanas centra direktore,
personīgās meistarības trenere Indra Melbārde

Vai zināji, ka ikdienā no sava iekšējā potenciāla izmantojam tikai 5%? Izrādās – jo vairāk tu māki sapņot un turklāt vēl reāli darbojies, tu dzīvē vari sasniegt ļoti daudz – vairāk nekā spēj iedomāties.

Publicēts:
Žurnāls “UNA”, 2018. gada februāris

Vai zināji, ka ikdienā no sava iekšējā potenciāla izmantojam tikai 5%? Izrādās – jo vairāk tu māki sapņot un turklāt vēl reāli darbojies, tu dzīvē vari sasniegt ļoti daudz – vairāk nekā spēj iedomāties.
2018. gadā atmodini sevī Sapņotāju, un lai tev šogad izdodas piepildīt to, ko tu tik ļoti vēlies!
Gada sākums ir īsti piemērots sapņošanai! Bieži vien kritiskais prāts lielos mērķus izvirza, balstoties uz šodienas iespējām, taču tā ir kļūda, jo sapņot vajag – daudz un bieži!
Uzrīko sev sapņošanas stundu, varbūt pat veselu dienu, ar sevi vienatnē vai, piemēram, ģimenes lokā, un sasapņo visus iespējamos ideālos modeļus. Domu vētrās parādās visdažādākās idejas, un atraisās arī enerģija reālai darīšanai, lai realizētu. Ir svarīgi tajā brīdī ļauties tikai sapņiem un palūgt dāmas – Reālisti un Kritiķi – mazliet pagaidīt aiz durvīm.
Sapņošana saistās ar prieku un enerģiju. Sapņošanu un fantazēšanu veicina atbrīvota, atvērta, simetriska poza, pacelta galva un uz augšu vērstas acis, kā arī labs noskaņojums. Neaizmirsti idejas pierakstīt!
Sapņojot vari balstīties uz citu pozitīvajām pieredzēm un pielaikot citu sasniegumus, neaizmirstot vienlaikus ieklausīties sevī. Vai es patiešām to gribu? Jo visbūtiskāk ir nesākt gribēt citu cilvēku mērķus, neizvirzīt citu sapņus.
Uzspēlē spēli „Kā būtu, ja būtu”. Nav labāka motivatora kā vizualizēšana un iespējamās labās sajūtas, jo tās darbojas kā magnēts, rosinot uz darbošanos.
Kad Sapņotāja ir uzbūrusi visskaistākās vīzijas, sapnis ir jānodod Reālistei, kas sāks rīkoties, visu uzmanību fokusēs uz noteiktiem soļiem pārvērtīs visu reālā plānā.
Vai zināji, ka darbojas 72 stundu likums!? Tava zemapziņa trīs diennaktis ir atvērta ieraudzīt visdažādākās iespējas, lai realizētu ideju. Tāpēc savāc nepieciešamo informāciju un veic mazus solīšus pēc iespējas ātrāk. Ja nekalsi dzelzi, kamēr tā karsta, entuziasms var pagaist.
Iespējams, Reālistes apkampienos tavi sapņi mazliet saplaks, bet ne vienmēr tā notiek. Galvenais, lai Reāliste mīl Sapņotāju un ir vairāk pozitīviste nekā negatīviste.
Sapņotājas ideju un Reālistes plānu par idejas realizēšanu vienā brīdī svarīgi nodot Kritiķes rokās, jo viņas uzdevums ir izvērtēt un ieraudzīt iespējamās problēmas. Nevajag Kritiķi izstumt, jo viņa patiešām grib, lai sapnis realizētos, bet tieši viņa māk ieraudzīt visus zemūdens akmeņus, viņa māk izlīkumot starp tiem, nogludināt tos.
Tevī ir viņas visas – gan Sapņotāja, gan Reāliste, gan Kritiķe. Taču atceries – katrai savs laiks! Svarīgi, lai tad, kad darbojas viena, pārējās abas „pastāvētu pie ratiem”.
Un vēl – Sapņotājai ir jābūt divreiz spēcīgākai nekā Kritiķei. Ja tā nav – vajag uz kādu laiku pārstāt barot Kritiķes kundzi ar savām domām. Bet, ja aptver, ka pasapņoji, sapņus noliki malā un aizmirsi, tas nozīmē, ka tev pagaidām nav pietiekami spēcīgas vēlmes mērķi īstenot un sapni piepildīt.

Pieraksti savas idejas arī ikdienā. Svarīgi, lai tev vienmēr līdzās būtu blociņš, papīra lapa vai diktafons. Jo nav noslēpums, ka idejas dažkārt ielido mūsu apziņā, bet tikpat bieži pazūd, jo netiek piefiksētas un vizualizētas.

Citi raksti

  • Piepildi savus sapņus

    Vai zināji, ka ikdienā no sava iekšējā potenciāla izmantojam tikai 5%? Izrādās – jo vairāk tu māki sapņot un turklāt vēl reāli darbojies, tu dzīvē vari sasniegt ļoti daudz – vairāk nekā spēj iedomāties.

  • Domāt pozitīvi

    Kaut gan esam nākuši pasaulē, lai dzīvotu priecīgi, daudzi uz apkārtējo raugās negatīvi, šķiežot savu nīgrumu uz visām pusēm un tādējādi bojājot dzīvi ne tikai sev, bet arī citiem. Kā saskatīt labo un skaisto?

Mūsu klienti